E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Ish-deputeti hedh ‘shashkën’ e radhës: Braçen e kanë veshur si Lej Feni, një grup fakirësh

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka komentuar Kongresin Elektoral të Partisë Socialiste.

Ai nuk ka kursyer ironitë ndaj zv.kryeministrit Erion Braçe, si dhe qytetarët të cilët dolën në skenë, për të treguar se si ua kishte zgjidhur hallet platforma për bashkëqeverisjen.

Paloka e krahason Braçen me ‘Lej Fenin’, një hero imagjinar kinez, ndërsa qytetarët që gjenden pas tij, ‘fakirë’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...