E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Servet Pëllumbi: Jeleku antiplumb i Berishës është vjetruar. S’ka pse bëhen zgjedhje të parakohshme!

Ish-kryetari i Kuvendit, Servet Pëllumbi, është shprehur në një prononcim për mediat se kryeministri Rama mund të bëjë edhe më shumë.

Pëllumbi e komenton situatën e sotme, si diçka që nuk është e jashtëzakonshme, dhe se nuk ka arsye pse të ketë zgjedhje të parakohshme.

“Gjithnjë mund të bëjë më shumë. Kryesorja, për të realizuar programin që ka premtuar para elektoratit. Nuk ka gjë të jashtëzakonshme. Jelekverdhët kanë 5 muaj që veprojnë, dhe Macron vazhdon punën i qetë.

Kur e teprojnë, vepron ligji. Në Shqipëri nuk janë jelekverdhët, dhe jeleku antiplumb i Sali Berishës është vjetruar. Nuk ka pse bëhen zgjedhje të parakohshme.

Mund të bëhen zgjedhje të parakohshme kur humbet maxhoranca, dhe nuk miraton dot një ligj”, përfundoi ai.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...