E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

“Jam i fiksuar, fotografova vajzën”, përgjimet që çuan në pranga grabitësit shqiptarë

Mediat italiane kanë zbardhur sot detaje nga banda shqiptare e grabitësve që gjurmonin kryesisht pronarët e moshuar.

Të arrestuarit janë 5 shqiptarë dhe 1 italianë, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin grabisnin banesa në Itali.

Hetuesit e Pineriolos i kanë dokumnetuar bandës së hajdutëve rreth 79 vjedhje për gjysmë muaji.

Sipas mediave vendase, ata i realizonin grabitjet duke hyrë përmes dritareve, ndërsa nga përgjimet janë zbuluar edhe komente që vetë grabitësit bënin me njëri-tjerin, pasi përfundonin bastisjet.

“Jam i fiksuar, hyra brenda dhe i bëra fotografi vajzës”, ka thënë një nga autorët.

Gjithashtu, mësohet se grabitësit fotografonin personat që ishin në gjumë, pasi kryenin vjedhjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...