Kronikë

“Jam i fiksuar, fotografova vajzën”, përgjimet që çuan në pranga grabitësit shqiptarë

               Publikuar në : 11:50 - 16/04/19 Enno

Mediat italiane kanë zbardhur sot detaje nga banda shqiptare e grabitësve që gjurmonin kryesisht pronarët e moshuar.

Të arrestuarit janë 5 shqiptarë dhe 1 italianë, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin grabisnin banesa në Itali.

Hetuesit e Pineriolos i kanë dokumnetuar bandës së hajdutëve rreth 79 vjedhje për gjysmë muaji.

Sipas mediave vendase, ata i realizonin grabitjet duke hyrë përmes dritareve, ndërsa nga përgjimet janë zbuluar edhe komente që vetë grabitësit bënin me njëri-tjerin, pasi përfundonin bastisjet.

“Jam i fiksuar, hyra brenda dhe i bëra fotografi vajzës”, ka thënë një nga autorët.

Gjithashtu, mësohet se grabitësit fotografonin personat që ishin në gjumë, pasi kryenin vjedhjen.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT