E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

“Jam gjobitur për maskën”, Gjuzi: Harrojeni, s’do ta mbaj në ambiente të hapura

Deputeti Kujtim Gjuzi, në fjalën e marrë sot në Kuvend, iu rikthye çështjes së maskave dhe gjobave. Ai tha se është gjobitur nga policia, pasi nuk ka mbajtur maskën në ambiente të hapura. Por pavarësisht kësaj, ai kishte marrë vendimin për të mos respektuar vendimin e Ramës.

“Faleminderit z. kryetar. Unë kam kërkuar dy interpelanca, një me ministren Gjonaj. Dy kolegët folën për krime, dhe kërkesa ime ka qenë për interpelancë me ministrin e Brendshëm.

Sa i përket maskave në ambiete të hapura. Unë kam marrë një gjobë nga policia, po nuk mund të njihen vendimet e kryeministrit, nëse do nuk vijmë në Kuvend. Unë nuk respektoj këtë vendim. Protestoj fort për gjobën. Unë nuk do ta mbaj maskën në ambiente të hapura”, u shpreh Gjuzi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua

Agron Shehaj, i cili kandidoi për kreun e Partisë Demokratike, ka denoncuar faktin se vëzhguesja e tij në zgjedhjet e 13 qershorit Enkeleda Çela,...

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...