E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Ja sa shkon numri i të infektuarve me koronavirus në Greqi

Numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 84.

Lajmin në fjalë e kanë bërë të ditur mediat greke.

Raportohet se 81 prej të prekurve janë shtetas grek, që kryesisht kishin ardhur nga Italia, ndërsa 3 shtetas janë të huaj.

Ndërkohë, raste me koronavirus janë paraqitur dhe në Maqedoni si dhe në Shqipëri.

Aktualisht në vendin tonë janë regjistruar 2 raste të personave të prekur, që vinin nga Italia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dendias: Nëse Turqia vazhdon me kërcënimet, do të ketë pasoja

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...