Politikë

Shoqërohej nga mbesa/ Kush është 80-vjeçarja që iu bashkua protestës

               Publikuar në : 14:38 - 15/04/19 Enno

E moshuara me shaminë e bardhë në kokë, e cila ra në sy ditën e protestës së opozitës quhet Mine Koka dhe është nga Mati.

80-vjeçarja, e cila ishte e shoqëruar nga mbesa e saj, iu bashkua protestës së opozitës ditën e shtunë.

Kryetarja e Forumit Rinor të PD për Matin, Denisa Vata ka treguar se e moshuara kishte dëshirë që të vinte në protestë për të shprehur revoltën e saj kundër kësaj qeverie të korruptuar dhe kriminale.

Sipas ‘Rilindjes Demokratike’, ajo ka udhëtuar mbi 100 kilometër rrugë për t’iu bashkuar protestës dhe këtë gjë e ka bërë me dëshirë dhe do të vijojë ta bëjë edhe në protestat e tjera.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT