E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Dalin pamjet e dhomës në ambasadë, aty ku Assange jetoi për 7 vite

Publikohen pamjet nga “dhoma” ku qëndroi për më shumë se 7 vjet Julian Assange, bashkëthemelues i WikiLeaks.

Assange u strehua në ambasadën e Ekuadorit në Londër, para se të arrestohej të enjten e kaluar.

“El Pais” ka publikuar pamjet e kamerave të sigurisë nga kjo dhomë, ku duket Assange mjaft i qetë dhe i pashqetësuar.

Madje, themeluesi i WikiLeaks shihet në një moment i veshur me një jelek dhe pantallona të shkurtra ndërsa përpiqet të ngasë një skateboard.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...