E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Hajdutët vjedhin të moshuarit, u grabisin kursimet e pensionit

Gjatë mesditës së sotme, një grabitje u shënua në fshatin Peshtan të Fierit. Autorët kanë depërtuar nga dritarja në banesën e shtetasit me inicialet L.F, 66 vjeç, duke arritur të vjedhin një shumë prej rreth 500 mijë lekësh të vjetra, si edhe disa sende me vlerë.

Burimet paraprake njoftojnë se vjedhja është kryer ndërsa dy bashkëshortët e moshuar nuk gjendeshin në shtëpi, pasi ishin larguar për të punuar bahçen.

Shuma e vjedhur e parave ishte grumbullim i pensionit mujor të çiftit. Të moshuarit kanë denoncuar vjedhjen në rajonin e policisë, ku ka nisur hetimin për ngjarjen, dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Plaçkitet shtëpia, grabitësit marrin lekët e sendet me vlerë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Rritja e vdekshmërisë foshnjore, ogur zi

Blerina Hoxha/ Monitor Përpjekjet e tre dekadave në uljen e vdekshmërisë foshnjore u përmbysën vitet fundit, kur numri fataliteteve nën 1 vjeç arriti në vitin...

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...