E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Inter vendos kushtet për shitjen e Lautaros te Barcelona

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë që të marrë në skuadër sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez.

Prej javësh tashmë Barcelona ka shfaqur dëshirën për të marrë Martinez, por klauzola në marrëveshjen me Interin, i jep kësaj të fundit liri të plotë për kërkesat që mund të bëjë për shitjen e lojtarit.

Sipas Don Balon, zikaltrit i kanë kërkuar Barcelonës një shumë parash plus për transferimin e Griezman dhe huazimin dyvjeçar të Ansu Fati me të drejtën e blerjes.

Katalanasit e kanë cilësuar këtë ofertë si “të çmendur” dhe e kanë refuzuar menjëherë. Negociatat për Martinez janë komplikuar shumë dhe nuk përjashtohet mundësia që ai të qëndrojë në Milano.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dënohet Konte, ja sa ndeshje do të mungojë trajneri i Interit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...