E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

VIDEO/ Lot dhe mallkime, pse futbollistët në Kosovë janë të irrituar

Ndeshja mes Prishtinës dhe Gjilanit ditën e sotme ka shkaktuar reagime të shumta.

Gjilani mundi Prishtinën (2-1) dhe një karton i kuq për portierin Visar Bekaj i prishi balancat në fillim të pjesës së dytë.

Polemikat e shumta dhe irritimet nga ana e futbollistëve janë shkaktuar fillimisht, pikërisht nga kartoni i kuq.

Siç mund ta shikoni në videon e mëposhtme, Bekaj braktisi fushën me lot në sy.


Gjithashtu, pas ndeshjes, shpërtheu në lot edhe trajneri Armend Dallku i cili nuk ngurroi edhe të mallkonte:

“Kjo çfarë ka ndodhur në Gjilan është krim ndaj futbollit. Këta gjyqtarë nuk e meritojnë të gjykojnë në Superligë. Duhet marrë përgjegjësi, nga ai i pari që është atje lart, e gjithë të tjerët. Zoti ua ktheftë qysh është më së keqi”.

 

Lojtarët e Prishtinës dhe stafi kanë protestuar tek arbitri, ndërkohë që vetë klubi kryeqytetas raporton për dëmtime të futbollistëve nga policia:

“Shumë futbollistë dhe trajnerë janë të dëmtuar nga sulmi i policisë, sidomos nga spreji i përdorur, por ka edhe lëndime tjera.

Boshnjaku ka prerë dorën edhe është dërguar në emergjencë. FC Prishtina me gjasë, 99%, do të tërhiqet nga garat!”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...