E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

I thyen dorën dhe këmbën, avokati tregon pse e bënë për spital

Tre mjete i kanë zënë pritë një avokati me inicialet M.M, në Sarandë. Shtetasit në fjalë, ende të paidentifikuar, pasi i kanë dëmtuar makinën avokatit, e kanë nxjerrë me forcë dhe e kanë goditur me shkopa bejsbolli. Nga goditja e fortë i kanë thyer dorën dhe këmbën. Po kështu ka dhe fraktura të shumta në trup.

Gjatë dëshmisë së tij para oficerëve të policisë, nga shtrati i spitalit avokati ka deklaruar se shkak i sulmit është bërë një konflikt pronësie mes familjes se tij, dhe disa personave të tjerë.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 13:05, në lagjen Nr.4, në afërsi të Portit, Sarandë. Në ambientet e Komisariatit të Policisë Sarandë janë shoqëruar disa persona, për tu marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 13:05, në lagjen Nr.4, në afërsi të Portit, Sarandë, dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit është dëmtuar me sende të fortë, shtetasi M. M., 39 vjeç, banues në Sarandë, i cili është dërguar për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën. Shërbimet e Policisë kane shkuar menjëherë në vendngjarje. Është ngritur grupi hetimor i cili vijon veprimet në vendin e ngjarjes me qëllim zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve. Në ambientet e Komisariatit të Policisë Sarandë janë shoqëruar disa persona për tu marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...