E diel, 12 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Horoskopi, 8 qershor 2020

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Dashi

E gjithë fuqia është në duart tuaja sot. Kjo do të thotë se nëse shihni diçka që nuk ju pëlqen, përpiquni ta rregulloni atë. Rekomandohet të shmangni çdo gjë që ju bën të mendoni negativisht.

Demi

Nëse aktualisht jeni në mes të një projekti, është dita e duhur të provoni ta përfundoni atë. Nëse disa persona të kësaj shenje po mendojnë të nisin diçka të re sot, së pari sigurohuni të keni mbaruar projektet e tjera. Ka gjasa të zhvilloni një bisedë mjaft sensitive me partnerin/partneren tuaj sot.

Binjakët

Dikush që flet shumë, por që vepron pak ka gjasa t’ju nervozojë sot. Megjithatë, ruani qetësinë, pasi sjellja e tij nuk ndikon drejtpërdrejt te ju. Nuk është në karakterin tuaj të bëni zhurmë, kështu që shmangeni një situatë të tillë.

Gaforrja

Është dita e duhur të kaloni më shumë kohë me miqtë tuaj. Do të keni mundësi të diskutoni çështje të rëndësishme në jetën tuaj me personat që ju kuptojnë më mirë. Nuk përjashtohet mundësia që nesër të merrni një lajm mjaft të mirë.

Luani

Një ose dy çështje të papritura në familjen tuaj mund t’ju detyrojnë të bëni një veprim, i cili mund t’ju bëjë të ndiheni keq. Megjithatë, ka gjasa që gjithçka të zgjidhet deri në fund të ditës. Mos bëni plane strikte për ditën e nesërme, pasi nuk përjashtohet mundësia që të mos realizohen.

Virgjëresha

Mund të keni shumë paqartësi gjatë ditës së sotme. Për këtë arsye rekomandohet të mos merrni vendime të rëndësishme. Sa i përket aspektit personal, sot mund të takoni një person, i cili me kalimin e kohës do të bëhet pjesë e juaja.

Peshorja

Përpiquni të jeni sa më të përqendruar gjatë ditës së sotme në aspektin profesional. Shmangni çdo problem të mundshëm për t’ju shpërqendruar. Nëse vërtet kërkoni të përmbushni një qëllim apo të përfundoni një projekt të komplikuar, fokusohuni në atë se çfarë duhet të bëni.

Akrepi

Nëse ndonjëherë nuk preferoni të reagoni ndaj personave që ju sulmojnë, sot nuk rekomandohet të veproni kështu. Është momenti të ngriheni dhe t’i jepni përgjigjen që meritojnë. Një ndryshim i tillë mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë.

Shigjetari

Kujtimet e së kaluarës nuk do të bëjnë asgjë tjetër, përveçse do të pengojnë vizionin tuaj. Duhet të jeni të qartë në mënyrë që të merrni disa vendime të rëndësishme. Përpiquni të jetoni të tashmen dhe të shihni përpara.

Bricjapi

Nëse ju duhet më shumë kohë për të kaluar me familjen tuaj, atëherë bëni një tjetër riorganizim në aspektin profesional. Gjithashtu, disa persona të kësaj shenje mund të kenë nevojë për një eksperiencë të re në dashuri. Sa i përket anës financiare, nuk parashikohen ndryshime.

Ujori

Është koha të punoni fort dhe të mendoni më shumë për të ardhmen. Bëni kujdes me shpenzimet e pakontrolluara të parave dhe të kurseni më shumë. Nuk do të jetë e lehtë, por ju pret një shpërblim mjaft i mirë, nëse dyfishoni përpjekjet në punë.

Peshqit

Disa ndryshime në jetën tuaj do të jenë mjaft të nevojshme. Edhe nëse nuk ju vjen mirë, mos e humbisni sensin e humorit. Nuk do t’ju mungojë mbështetja dhe këshillat nga ana e partnerit/partneres suaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Dielli do të lindë përsëri”/ Hashim Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit, dy ditë para nisjes për në Hagë. “Jam sonte këtu në Prekaz për të...

Listat e hapura kërkojnë ndryshime në kushtetutë, sipas një eksperti ndërkombëtar

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të mbështetur propozimin...

Japoni/ Dhjetëra viktima nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Ka shkuar në 63 numri i personave që kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë. Sipas agjencisë së...

Armand Duka uron De Biasin për detyrën e re

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka uruar ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, për detyrën e re. Duka thotë së shpreson që De Biasi...

Kapshticë/ Policia greke nuk lejon asnjë makinë me targa shqiptare të kalojë kufirin

Të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Greqisë këtë fundjavë nuk do të lejohen. Sipas Abc News, pala greke në Kapshticë ka njoftuar se...