E mërkurë, 12 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Horoskopi, 16 qershor 2020

Më të lexuarat

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane, sektorët ku do të shkojnë 95 milion euro

Së fundmi është firmosur marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për dokumentin e detajimit të angazhimit prej 95 milion euro. Lajmin e bëri të...

Sërish rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot...

“U kthye nga një ferr plehrash në destinacion turistik”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje në rrjetin social Facebook. Në videon në fjalë shfaqet Belshi, ndërsa...

Policia e Tiranës arreston 5 persona, ja për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës njofton se së fundmi 5 persona kanë përfunduar në pranga. Bëhet fjalë për dy shtetas të cilët ishin shpallur në kërkim kombëtar...

“Pse or pse t’kem frikë”, Meta: Vargjet e Havzni Nelës edhe sot gjëmojnë

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka ndarë me ndjekësit vargjet e poezisë së Havzni Nelës, që sipas tij edhe...

Rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me koronavirusin e kanë...

Putin: Kemi vaksinën e parë ndaj koronavirusit, e kam injektuar tek vajza ime

Presidenti rus, Vladimir Putin, pohoi sot se Rusia e ka gati vaksinën ndaj koronavirusit. Në një deklaratë për mediat, Putin tha se ai e...

Truproja i kreut të Kuvendit fotografohet duke qëlluar ndaj protestuesve në Liban

Truproja një prej zyrtarëve më të lartë libanez, Nabih Berri, është fotografuar duke qëlluar me armë zjarri ndaj protestuesve gjatë fundjavës. Truproja i lidhur me...

Tensionohet situata mes dy vendeve/ Roja bregdetare greke qëllon drejt jahtit turk

Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e rojës Bregdetare të ishullit të Rodos, në Greqi gjatë patrullimit të saj në zonën e detit...

Bilanci/ Bie numri i rasteve të reja dhe viktimave në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit ka humbur jetën 1 person nga koronavirusi në vend. Nuk e ka...

Dashi
Do t’ju duhet të bëni një plan për ditën e sotme, duke marrë parasysh që ka gjasa të jeni mjaft të ngarkuar. Përqendrimi juaj nuk është shumë i fortë aktualisht. Nëse dita nuk ju shkon ashtu sikurse e kishit menduar, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Përpiquni t’i merrni gjërat me qetësi.

Demi
Jeta juaj është më e lidhur me personat tuaj të afërt seç mund ta kishit menduar. Zgjedhjet që bëni, ndikojnë edhe tek të tjerët. Nëse gjërat e vogla bëjnë diferencën, ato të mëdhatë si zemërimi mund t’ju sjellin shumë dëm. Ndaj, bëni kujdes!

Binjakët
Nëse nuk do t’i shprehni ndjenjat tuaja të vërteta nga dikush shumë pranë jush, nuk do të jetë aspak ide e mirë edhe nëse bëhet fjalë për zemërim apo zhgënjim. Këshillohet komunikim i sinqertë. Mënyra sesi ju bën dikush të ndiheni është mjaft e rëndësishme për ju.

Gaforrja
Mund të keni para ekstra në xhep aktualisht, por duhet t’i kurseni ato. Përpiquni të mos shpenzoni sot. Siguria është mjaft e rëndësishme në çdo fushë të jetës suaj aktualisht. Sa i përket marrëdhënies në çift, mos i nxisni gjërat të ecin shpejt.

Luani
Keni punuar shumë fort kohët e fundit për atë arritur atë çfarë dëshironi në aspektin profesional. Ka gjasa që shumë shpejt të shpërbleheni për këtë. Sa i përket aspektit personal, dikush ndjen pafund mungesën tuaj kur nuk jeni të pranishëm.

Virgjëresha

Diçka nga e kaluar mund t’ju kujtohet sot, çfarë do t’ju bëjë të futeni në mendime. Stili juaj personal është unik dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim dhe nuk arsye pse të ndryshoni. Sa i përket aspektit ekonomik, për disa persona të kësaj shenje parashikohet një ditë e mirë.

Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme
Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme

Peshorja
Mos po ndiheni të intimiduar nga një person mjaft i zgjuar rreth jush? Ka gjasa që personi në fjalë të ndihet njësoj kur është afër jush. Të dy bashkë duhet të bisedoni më gjatë që ta njihni njëri-tjetrin më mirë.

Akrepi
Është e rëndësishme që energjinë tuaj sot ta përdorni për të gjetur një balancë mes jetës familjare dhe asaj profesionale. Ekziston mundësia që t’ju prishet harmonia në shtëpi, ndaj duhet të veproni sa më shpejt që kjo të mos ndodhë. Rekomandohet të kaloni më shumë kohë me familjen tuaj.

Shigjetari
Aftësia për të komunikuar ashtu siç duhet me të tjerët është shumë e fortë aktualisht. Ndaj është koha e duhur për të zhvilluar intervista pune, ku ju duhet të lini një përshtypje të mirë. Origjinalitetit dhe sharmi ju kanë ndihmuar vazhdimisht.

Bricjapi
Mos i lejoni të tjerët sot t’ju ndikojnë, teksa ka gjasa të merrni një vendim të rëndësishëm në aspektin profesional. Kopjimi I planit të dikujt tjetër nuk do t’ju ndihmojë aspak. Sa I përket marrëdhënies në çift, parashikohet një ditë pa zhvillime të veçanta.

Ujori
Një mundësi për të cilën keni menduar se e keni humbur përgjithnjë, ka gjasa t’ju rikthehet sërish. Fatmirësisht do të jeni të parët që mund ta shfrytëzoni atë. Madje, kësaj here do të paraqitet në një mënyrë edhe më të mirë, ndaj mos hezitoni.

Peshqit
Tregohuni i hapur për ndryshime. Lejoni kuriozitetin t’ju drejtojë në fusha të panjohura. Këto ndryshime mund t’ju sjellin ndryshime të mëdha edhe në aspektin profesional. Nxitja e gjëra në një tjetër drejtim, mund të jetë edhe argëtuese për ju.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...