Kronikë

Hodhi granatë në drejtim të vëllezërve, arrestohet 72-vjeçari nga Pogradeci


               Publikuar në : 09:34 - 16/08/19 Enno

Policia ka arrestuar një 72-vjeçar nga Pogradeci pasi ky i fundit tentoi të vriste me granatë dy vëllezër.

Sipas policisë, shtetasi R.F., banues në fshatin Dardhë, pas një konflikti për motive të dobëta mbrëmjen e djeshme, dyshohet se ka tentuar të vrasë shtetasit B.F., 42 vjeç dhe D.F., 40 vjeç (vëllezër), duke hedhur në drejtim të tyre një granatë.

Njoftimi i policisë:

Tentoi të vriste me granatë dy vëllezër, gjatë një konflikti, policia vë në pranga autorin

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit: R.F., 72 vjeç, banues në fshatin Dardhas, Pogradec.

Mbrëmjen e djeshme, në fshatin Dardhas, pas një konflikti për motive të dobëta, ky shtetas dyshohet se ka tentuar të vrasë shtetasit B.F., 42 vjeç dhe D.F., 40 vjeç (vëllezër), banues në Dardhas, duke hedhur në drejtim të tyre një granatë.

Si pasojë e shpërthimit të granatës njëri prej vëllezërve, shtetasi D.F., ka pësuar një dëmtim të lehtë.

Nga veprimet e para të grupit hetimor ka rezultuar se autori për shkak se nuk lejonte të kalonte fadroma për të hapur rrugën, me pretendimin se i cënohej prona e tij, është konfliktuar me dy vëllezërit e disa banorë të tjerë dhe gjatë konfliktit, ky shtetas ka hedhur granatën në drejtim të dy vëllezërve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, mbetur në tentativë , si edhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT