Rajoni

Tragjike/ Harron cigaren ndezur, digjet për së gjalli babai i 3 fëmijëve


               Publikuar në : 10:12 - 16/08/19 Enno

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 29-vjeçar ka vdekur pasi banesa e tij u përfshi nga flakët.

Ngjarja u shënua mëngjesin e ditës së djeshme, teksa ai ka qenë vetëm në shtëpinë e tij, pasi familja kishte shkuar në Kalavryta.

Sipas mediave greke, shkak i nisjes së zjarrit në banesë dyshohet të ketë qenë një cigare e ndezur. Eleftherios Pantazis u asfiksua dhe gjeti vdekjen nga zjarri që përfshiu banesën e tij, në katin përdhes, të një shtëpie dy katëshe, në ‘Rrugën Aginoros’, në zonën Itea të Patras.

Nga hetimet paraprake, Pantazis rezulton se nuk ka mundur të hapë dot grillat e shtëpisë. Kanë qenë shërbimet e zjarrfikëses, ato që kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të babait të tre fëmijëve, si dhe fikjen e zjarrit në banesë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT