E shtunë, 4 Korrik, 2020
24 C
Tirana

Halit Valteri tregon arsyen pse e publikoi videon në Kuvend

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Kur do hapet transporti urban? Mazniku tregon çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Ndonëse u tha se do të fillonte shërbimi urban, një gjë e tillë nuk ndodhi. Punonjësit e Transportit Publik në Tiranë kanë protestuar sot...

E paralajmëroi dy muaj më parë/ Gazetari: E njëjta dorë vrau në Durrës dhe Elbasan

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka bërë lidhjen mes vrasjeve që kanë tronditur qytetet e Elbasanit dhe Durrësit. I ftuar në emisionin “ABC News”, në...

OFL iu dërgon ultimatum 4 personazheve të botës së krimit

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar aksionin e verifikimit të pasurive me tre të “fortët’ e Durrësit dhe një në Tiranë, të dënuar për...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

Deputeti i opozitës, Halit Valteri ka treguar se si e kishte siguruar videon, me pamjet që lidhen me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji.

Në një intervistë për News24, Valteri deklaroi se kishte qenë babai i shoferit që mbeti i varë në këtë atentat, ai që e kishte kontaktuar nga afër dhe i kishte kërkuar ndihmë.

Sipas Valterit, babai i viktimës i kishte kërkuar që ta publikonte videon në Kuvend.

“U ulëm në kafe dhe më thotë se ‘kam një video’. Më tha se policia nuk ndjek procedurën që duhet të ndjek për ngjarjen. Unë i sigurova se do e ngre shqetësimin e tij në Kuvend. Ai ma tha se; nëse më bën këtë gjë, më ke ndihmuar’. Unë u mora me këtë çështje. Zotit Lleshaj i kam bërë një sërë pyetjesh. E di që dhe Lleshaj se fsheh këtë gjë, dhe ai do që të zbardhet kjo ngjarjes siç do babai i viktimës dhe unë. Unë i kërkova Llesahjt nëse ka pasur sinjale për ngjarjen në Durrës, se mund të ndodhte një ngjarje kriminale. Kur zoti Ndoji u cilësua si KCCK nga kryeministri , si njoh fare dhe s’dua t’i njoh. Unë kam vetëm një shqetësim, pasi një i ri, 23 vjeç aksidentalisht i gjendur aty, për të fituar bukën e gojës, është vrarë pas përplasjes së dy bandave. Zotit Genci i kam siguruar që do jem zëri i tij dhe i çdo njeri që ka nevojë. Unë se kam nxjerrë për mediat atë video. Ajo video është marrë nga zotëria, dhe përderisa ai merr atë video, tregon se nuk është sekret hetimor. Se si e ka siguruar atë video, kjo është puna e tij. Se si zotëria ka arritur të fusë në dorë një video, që është top sekret, atëherë nuk është më e tillë. Puna e tij se si e ka marrë. Ndaj nuk është më sekret hetimor. Qëllimi i publikimi të video, ishte kërkesa e babait të të ndjerit. Dhe nëse publikohej kjo video, prokuroria dhe policia të vihej në lëvizje. Unë skam thënë se; ky person e vrau. I akuzuari për vrasje del në një video”, tha ai.

Lexo edhe :   VIDEO/ Rama publikon pamjet e eksodit të shqiptarëve 30 vite më parë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...