E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Më shumë se 4.5 milionë persona në mbarë botën mposhtin koronavirusin

Më të lexuarat

Pandemia e koronavirusit vijon të prekë mijëra njerëz në ditë në të gjithë botën, teksa numri total i të infektuarve ka shkuar në 8,6 milionë.

Ndërkohë që ka shkuar në mbi 4,5 milionë numri i personave që kanë arritur ta mposhtin këtë sëmundje.

Sipas faqes “Worldometer”, e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, deri më tani janë shëruar 4,552,243 persona nga ky virus.

Dhjetë vendet me numrin më të lartë të të shëruarve janë SHBA (924.930), Brazili (503.507), Rusia (313.963), India (205.182), Kili (186.441), Italia (180.544), Gjermania (174.100), Irani (156.991), Turqia (156.022) dhe Peruja (131.190). Këto janë edhe vendet që kanë shënuar numrin më të madh të infektuarve.

Në të gjithë botën, 456.791 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rekordi i të infektuarve/ VOA: Shtrirje gjithnjë e më e madhe gjeografike e epidemisë

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...