Aktualitet

“Gruaja që u alivanos nga 130 milionë lekë”, Braçe shpërthen ndaj Bashës


               Publikuar në : 22:52 - 12/11/19 L M

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar rastin e një prej banoreve të “Astirit”, e cila në një komunikim për mediat deklaroi se ishte e pakënaqur me dëmshpërblimin prej 130 milionë lekë të vjetra nga qeveria për shtëpinë.

Sipas Braçes, zonja në fjalë, shtrohet në spitalin e Traumës pa shkak, teksa lajmërohet vizita e Bashës në spital për të vizituar banorët që mbetën të plagosur nga përplasja e ditës së sotme me punonjësit e policisë. Këtë vizitë, zv.kryeministri e cilësoi një shfaqje neveritëse. Ndërsa nuk ka hezituar ta quajë liderin demokrat një “mashtrues banal” dhe “palaço”.

“Paaaaaalaaaaaaçoooooo!

Mashtrues banal, ordiner! Deri dje ishte kampioni qe, “te genjen edhe per oren”! Sot vendosi rekord te ri, “mashtruesi 130 milionesh”!

Shiheni, gruaja qe quajti 130 milion leke, tallje, pas nje ore shtrohet ne spital pa shkak, thjesht per Genjeshtren e lylzim bashes! Nuk mjaftoi i vrari nga policia qe ishte gjalle e top ne spital, sic edhe e gjeti Lylzim Basha! Por dhe gruaja qe u alivanos nga 130 milione leke! Kjo eshte shfaqja me e ndyre e me neveritese qe mban peng Tiranen, dhunon per me shume se nje vit qytetaret e pafaj ne kete qytet, policet e zyrtaret e shtetit ne detyre! Lylzim Basha je nje turp, nje mashtrues banal!”, shkruan Braçe në “Instagram”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT