E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Greqi/ Asnjë viktimë nga pandemia në 24 orët e fundit

Greqia nuk ka regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Sipas Worldometers, vendi fqinj ka shënuar vetëm 34 raste të reja me COVID-19. Deri më tani, në Greqi kanë humbur jetën 202 persona si pasojë e këtij virusi dhe janë regjistruar 4,227 raste infektimi.

Nga këto janë shëruar 1,374 raste, ndërsa 2,651 raste janë ende aktive. Mësohet se nëntë prej pacientëve që janë shtruar në spital, ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Më shumë se 16.5 milionë persona nga e gjithë bota janë prekur nga koronavirusi, ndërsa mbi 654 mijë persona kanë humbur jetën.

Deri më tani, mbi 10 milionë njerëz në të gjithë botën kanë arritur ta mposhtin virusin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...