E enjte, 3 Dhjetor, 2020
14 C
Tirana

Gjuzi provokon rëndë: PS është sot prej Metës e Kryemadhit

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Deputeti i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, në fjalën e marrë në Kuvend tha se LSI-ja prej 30 vitesh ka mbajtur në këmbë PS-në. “Meta ju ka mbajt këtu 30 vite. Po mos ishin ata të dy, Meta dhe Monika dibrania jonë, PS s’do ishte shumicë sot këtu. I keni votat për ta shkarkuar presidentin, apo nuk doni?”.

Ai më tej ka ngacmuar edhe Gramoz Ruçin, ndërsa i kërkonte llogari pse seanca nisi me vonesë. Madje ai shkon edhe më tej duke e provokuar, se mund të jetë dikush për ta gjuajtur me bojë. Ai shtoi më tej se pavarësisht hatërmbetjeve mes palëve, klasa politike duhet të bëhet bashkë për shqiptarët.

“Kryetar i Kuvendit, je nip i Ali Pashë Tepelenës. S’mund ta nisim me një orë vonesë. A ka më njeri me të gjujt me bojë? Kanë ardhur njerëz të kulturuar sot këtu.

Ralf të lutem, kam konsideratën më të lartë për mbiemrin tënd. Ne duhet të vendosim e vendosëm këtu parametra. Qoftë baca që është Sali Berisha, qoftë Basha që është dhëndri i kryetarit të Kuvendit, doni s’doni, le ta konfirmojë që s’është kështu. Thuaj që se kam krushk Lulzim Bashën, jemi për ti thënë shqiptareve që ne do bashkëpunojmë të gjithë bashkë, e s’mund të na thotë njeri tradhtar.

Lexo edhe :   Meta i ashpër: Detyra ime është 25 prilli, favorizoj rrëzimin e çdo tiranie

Ç’rëndësi ka me fut Ruçin në burg tani 70 vjeç sa është, po pse ta burgosim? Po u nxeh Tirona është e vështirë me u mor vesh me ne sot. 3 biznesmenë çek kanë ardh më kanë taku, në 11 të natës kam qenë në zyrat e Kuvendit. Më thanë s’na lejnë me investu, na kërkojnë para. Nëse do i kërkoni para njerëzve, PS do dalë në opozitë, kërkoni përsëri gjakderdhje e vëllavrasje?

Lexo edhe :   Monika Kryemadhi tregon se kur u infektua nga Covid-19

Ata që kanë përgjegjësi duhet ta kuptojnë që ka mbaruar koha e tyre, jo ne nuk e burgosim bacën. I themi rri aty se është rrit djali”, tha Gjuzi.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E FUNDIT/ Kapshtica do qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor

Pika Kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor. Në vijim të masave të marra nga qeveria...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...

Komisioni i Venecias “fshin” mungesën e konsensusit opozitar për Kodin Zgjedhor

Nga: Mero Baze Komisioni i Venecias u ka rekomanduar partive politike në Shqipëri, të bashkëpunojnë për zbatimin e Kodit Zgjedhor, të miratuar së fundmi në...

Toka nuk gjen qetësi/Një tjetër tërmet i fortë godet Turqinë

Turqia shtrihet në një zonë me aktivitet të lartë sizmik. Mëngjesin e sotëm, Turqia është goditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet me magnitudë...