E diel, 29 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Gjuzi flet për mesazhin kërcënues të Ramës: Do të nxjerr zvarrë nga Parlamenti

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi zbuloi mesazhet me përmbajtje kërcënuese, për të cilat pretendon se i kanë ardhur nga kryeministri Edi Rama.

I ftuar në “Report TV”, Gjuzi u shpreh se shefi i qeverisë ka rënë në grackën e kryetarit të Parlamentit, Gramoz Ruçi. Ky i fundit, i tërhoqi vëmendjen Gjuzit në seancën e kaluar për veshjen në Kuvend.

“Nëse unë të shoh në Parlament me këtë veshje, jo vetëm si LGB, më ka thënë një fjalë tjetër por që s’e them dot, do të nxjerr zvarrë nga Parlamenti. Por s’ka shansin, vetëm vdekur; unë s’lej mashkull të më prek me dorë”, tha Gjuzi.

Po ashtu, deputeti lëshoi akuza edhe ndaj Ruçit, të cilin e bën përgjegjës për të vrarët në Shkodër në masakrën e 2 prillit të vitit 1991.

Lexo edhe :   Një vit nga tërmeti, Rama bën bilancin e rindërtimit

“Isha veshur me xhakavento, siç vjen Bashkim Fino gjithmonë, isha veshur, me këmishë, xhinse dhe këpucë. I them kryeministrit: Edo, kujdes se unë nuk kam frikë. Nuk kritikoj njeri, këshilloj njeri.

E kam edukatë nga 3 gjyshërit e mi, dhe 1 e ka vrarë Gogo Nushi me Gramoz Ruçin dhe mbesat e nipërit e tyre janë Parlament. Unë ndonjë ditë do të vij me kostum kaubojsi dhe do i them Gramoz Ruçit “Kush je ti, që ke përgjegjësi për vrasjet në Shkodër?”, deklaroi Kujtim Gjuzi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fero dhe Arbenita martohen në fshehtësi

Modelja Arbenita Ismajli dhe reperi Fero, i kanë dhënë fund beqarisë. Duket se zërat që qarkullonin së fundmi në media për një ndarje, kanë...

Aksident i rëndë në Formula 1, piloti përfshihet nga flakët (FOTO)

Mund të kishte përfunduar me një aksident tragjik ajo çfarë ndodhi në Formula 1, ku piloti rrezikoi jetën. Pamjet e rënda që janë shpërndarë...

Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, pranë kryqëzimit Ishull Lezhë. Një mjet ka përplasur 60-vjeçarin Gjon Kola, i...

Rast i rrallë në Singapor, nëna lindi foshnjen me antitrupa COVID

Që nga fillimi i pandemisë, shkencëtarët kanë studiuar nëse të gjithë të infektuarit me koronavirus prodhojnë antitrupa, përfshirë edhe ata me simptoma dhe ata...

Kryemadhi shkel masat anti-COVID, Braçe publikon videon

Zv.kryeministri Erion Braçe denoncon sërish shkeljen e aktit normativ nga kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila është shfaqur këtë të dielë pa maskë. Braçe...