E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

FOTO/ Mbi 1 kg kokainë në makinë, kush janë shqiptarët e kapur mat në Itali

Arrestohen dy shqiptarë në Itali, të dy trafikantë droge. Në pranga kanë rënë shtetasit Eriseld Hoxhaj, 28 vjeç dhe Mariglen Aliaj, 20 vjeç, të dy me banim në Ragusa.

Të rinjtë u ndaluan teksa udhëtonin me një automjet me targa shqiptare në drejtim të Ragusas. Pas kontrollit të automjetit, atyre iu gjetën një sasi prej 1 kilogram dhe 100 gramë kokainë, me vlerë rreth 90 mijë euro.

Shqiptarët e kishin fshehur drogën në hapësirë të krijuar posacërisht në filtrin e ajrit, ku u gjet droga e ndarë në dy pjesë.

Shqiptarët u arrestuan dhe ndodhen në burgun e Ragusas për t’u njohur më pas me dënimin që do japë gjykata.

Mariglen Aliaj

 

Eriseld Hoxhaj

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...