E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“I heq kapelen”, Veliaj i kënaqur me vendimin e Rudina Hajdarit, ja ç’shkruan

Kryebashkiaku Erion Veliaj duket se është mjaft i kënaqur me vendimin e deputetes demokrate Rudina Hajdari si dhe me argumentet e saj për mosdjegien e mandatit.

Në një postim në Twitter, Veliaj shkruan se i heq kapelen Hajdarit, pavarësisht kritikave që ajo ka bërë ndaj Bashkisë së Tiranës, e më tej sugjeron që qytetarët “ta lexojnë këtë leksion qytetarie përtej bindjeve”.

[email protected]_hajdari ka qene nje nga zerat qytetare me kritike te @BashkiaTirane , por kjo s’me pengon t’i “heq kapelen” e t’ju kerkoj te gjitheve ta lexoni te plote kete leksion qytetarie pertej bindjeve ”, shkruan Veliaj teksa publikon intervistën e deputetes dhënë për Zërin e Amerikës.

Hajdari deklaroi për Zërin e Amerikës se ky vendim ekstrem i së djathtës dhe jo vetëm nuk i shërben aspak Shqipërisë duke rrezikuar çeljen e negociatave, por edhe duke rrezikuar një destabilitet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...