E enjte, 21 Janar, 2021
7 C
Tirana

Foto/ Kryeministri Rama takohet me Presidenten Osmani

Kryeministri Edi Rama është takuar me presidenten në detyrë të Kosovës, Vjosa Osmani.  Ka qenë vetë kreu i qeverisë që ka shpërndarë disa foto nga takimi me Presidenten, e cila ndodhet për një vizitë 3 ditore në Tiranë.

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani e ka nisi ditën e saj të dytë të saj në Tiranë, me një takim me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Gjatë fjalimit të saj në Kuvendm Osmani tha se Shqipëria dhe Kosova duhet të bashkëpunojnë shumë fort me njëra- tjetrën, që e vërteta për Kosovën të mos përmbyset para syve tanë.

Ndër të tjera, Osmani u shpreh se  Shqipëria është ëndrra jonë e përbashkët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...