E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Tragjedi në Gjermani: Shqiptari nga Kosova vret gruan, vajzën dhe më pas veten

Një tragjedi ka ndodhur sot në Isselburg të Gjermanisë, ku një shqiptar nga Kosova ka vrarë bashkëshorten, vajzën e më pas veten.

Sipas informacioneve të para, 51-vjeçari ka dashur të vrasë bashkëshorten dhe dy fëmijët edhe më parë. Para ngjarjes këtë mëngjes, ai kishte njoftuar një të njohurin e tij, i cili më pas ka kontaktuar policinë.

Në apartamentin e tyre, forcat e rendit kanë gjetur trupin e pajetë të bashkëshortes 46-vjeçare dhe vajzës 17-vjeçare. Ndërkohë, vajza e dytë, 14-vjeçare, ka shpëtuar pa lëndime. Ajo është nën kujdesin e mjekëve dhe psikologëve.

Pasi ka vrarë gruan dhe vajzën, ai ka varur veten me një litar në verandën e shtëpisë, shkruan Bild. Një prokuror, tha se autori i krimit donte të vriste të gjitha pjesëtaret e familjes, por nuk dihet se përse ka hezituar te vajza e dytë.

Vajza 14-vjeçare ka dhënë informacionet e para në lidhje me krimin, ku dyshohet se motiv ishte divorci midis tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...

“Vetviktimizmimi” i Albinit, si revansh ndaj rendit kushtetues

Nga: Mero Baze Një komision apelimi në Kosovë hodhi poshtë kërkesën e Albin Kurtit për të kandiduar në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duke...