E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Pas Covid-19, Italia tronditet edhe nga lëkundjet sizmike

Një tërmet ka lëkundur veriun e Italisë pasditen e sotme, rreth orës 17:00.

Sipas Institutit Kombëtare të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, lëkundja e parë ka qenë me magnitudë 3,8 ballë ndërsa i dyti 4.3, shkruajnë mediat italiane.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 10 km larg Milanos, ndërsa nuk raportohen dëme material apo në njerëz.

Tërmeti ka shkaktuar panik te qytetarët, të cilët kanë lënë për disa çaste banesat e tyre.

Madje, disa prej tyre thanë se lëkundjen janë ndjerë dhe në qytetin Ticino të Zvicrës.

Përveç aktiviteve sizmike, Italia aktualisht është një ndër vendet më të prekura në botë nga Covid-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...