E hënë, 20 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Foto/ Kaos te Infektivi, pacientë me Covid-19 presin në ambulanca

Situata e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë është përkeqësuar ndjeshëm gjatë ditëve të fundit.

Teksa shifrat rriten, spitalet dedikuar COVID-19 janë në limitet e kapaciteteve të tyre të shtretërve.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, 378 pacientë po trajtohen në të tre spitalet Covid, duke shkaktuar një tejmbushje të spitaleve.

LSA sjell pamje nga Infektivi, ku ka një fluks urgjencash ndërsa mbi 10 ambulanca janë rreshtuar në oborr me pacientët brenda që presin të futen në spital.

Pacientët presin në ambulanca që të akomodohen më pas në ambientet brenda spitalit.

Në 24 orët e fundit u konfirmuan 490 raste pozitive dhe 7 humbje jete nga Covid-19.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...