E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

FOTO/ Bie tavani i Pediatrisë, plagoset një fëmijë

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa, ka denoncuar rastin e plagosjes së një fëmije në një dhomë të Pediatrisë së Tiranës. Shqetësimin lidhur me këtë rast, ajo e ka demonstruar përmes fotove ku suvaja e tavanit ka rënë mbi shtrat.

Teksa sot është dita ndërkombëtare e fëmijëve, për fat të keq një fëmijë ka mbetur i lënduar, duke i rrezikuar edhe jetën.

Zhupa shprehet me anë të një statusi në Facebook se kushtet skandaloze të spitaleve, rrezikuan jetën e femijëve. Ajo ka kërkuar hetim dhe vënie para drejtësisë të personave përgjegjës, që rrezikojnë jetën e fëmijëve.

Statusi

1 qershori ne Pediatrine Tirane!

Kushtet e spitaleve skandaloze te shendetesise rrezikuan edhe jeten e femijeve.

Tani ne spitalin e pediatrise sapo u plagos nje femije nga renia e tavanit.

Duhet hetim dhe venia para drejtesise te atyre qe rrezikojne jeten e femijeve pikerisht ne vend ku duhet te shpetojne jeten dhe shendetin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...