E shtunë, 23 Janar, 2021
11 C
Tirana

FOTO/Aksidenti automobilistik i merr jetën futbollistit 26-vjeçar

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën futbollistit nigerian, Ifeanyi George.

Ngjarja është shënuar gjatë ditës së sotme, teksa futbollisti po udhëtonte drejt qytetit të Lagos. Mediat e huaja raportojnë se bashkë me futbollistin ndodheshin edhe 2 persona të tjerë në makinë.

Ata kanë arritur t’i shpëtojnë përplasjes së rëndë, por George nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra. Bëhet me dije se personat e plagosur janë një shok i skuadrës së tij dhe një mik i tyre.

Ifeanyi George, 26 vjeç luante për skuadrën e Enugu Rangers IFC në kategorinë e parë në Nigeri.

“Nuk mund t’i kontrolloj lotët Ifeanyi George, një sulmues i fortë që luan për Rangers ka vdekur. Më është thyer zemra dhe jam akoma i shokuar. Mendimet dhe lutjet e mia shkojnë për familjen e tij dhe Rangers,” shkruan nigeriani Mazi Ikemba.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Albinizmi, frymë që i frikon zhvatësit e shqiptarisë

Nga: Kim Mehmeti ‘Albinizmi’ është frymë që i frikon zhvatësit e shqiptarisë, andaj ata janë bashkuar që ta ngulfasin atë frymë! ‘Albinizmi’ simbolizon një frymë, një...

E përbashkëta: Xho Bajden dhe Kamala Herris, janë martuar që të dy me mblesë

Të mërkurën, të pranishmit në Ceremoninë e Përurimit mirëpritën në Shtëpinë e Bardhë presidentin e ri të SHBA-së Xho Bajden dhe zëvendëspresidenten Kamala Herris,...

”Do të prezantoj me Presidentin”/ Meta reagon për përgjimet e ‘Ndranghetas’

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me përgjimet e autoriteteve italiane për dosjen e grupit mafioz ‘Ndrangheta’. Në përgjime përmendet Presidenti,...

Protesta në Rusi, arrestohen dhjetëra mbështetës të opozitarit Alexei Navalny

Mijëra persona në Rusi i kanë rezistuar të shtunën motit të ftohtë dhe kërcënimeve të policisë për shtypje të protestave, dhe kanë bërë thirrje...

Britanikja tregon se si të evitoni avullin tek syzet kur vendosni maskë (Video)

Një grua nga Britania e Madhe, ka publikuar në internet një video ku tregon se si ta vendosin maskën personat që mbajnë syze, në...