E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

Koronavirusi/Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Greqi

Lexo edhe ...

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në “T7”, deklaroi se mënyra se si është sjellë Albin Kurti me partnerin e tij të...

Njihej nga të gjithë si “i pathyeshmi”/Koronavirusi i merr jetën 30-vjeçarit

Një trajner bejsbolli 30-vjeçar nga SHBA, i njohur ndryshme me nofkën “i pathyeshmi” ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Ben Luderer ishte një trajner bejsbolli i...

Italia vijon të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit, del bilanci i viktimave

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit! Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 727 persona, duke e çuar numrin...

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave/ Bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një tjetër rekord sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve të shënuara në vend, brenda 24 orëve. Sipas mediave vendase,...

Greqia ka shënuar ditën e sotme 94 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 624 numrin total të të infektuarve.

Specialisti i sëmundjeve infektive, Tsiodras bën gjithashtu me dije se numri i viktimave është rritur. Deri më tani në Greqi shënohen 15 viktima: 12 burra dhe 3 gra.

Mediat greke raportojnë se 14 prej viktimave vuanin nga sëmundje të tjera të rënda, duke bërë që Covid-19 t’ua rëndonte gjendjen shëndetësore.

Shumica e personave të prekur rezultojnë të jenë nga Athina. Në spital ndodhen 124 pacientë të shtruar, 34 prej të cilëve janë intubuar.

Pacientët e shtruar në spital vuajnë edhe nga sëmundje të tjera. Mosha mesatare e tyre llogaritet nga 64 deri në 67 vjeç.

Deri më tani vetëm 19 persona kanë arritur të shërohen nga koronavirusi në shtetin fqinj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në “T7”, deklaroi se mënyra se si është sjellë Albin Kurti me partnerin e tij të...

Njihej nga të gjithë si “i pathyeshmi”/Koronavirusi i merr jetën 30-vjeçarit

Një trajner bejsbolli 30-vjeçar nga SHBA, i njohur ndryshme me nofkën “i pathyeshmi” ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Ben Luderer ishte një trajner bejsbolli i...

Italia vijon të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit, del bilanci i viktimave

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit! Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 727 persona, duke e çuar numrin...

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave/ Bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një tjetër rekord sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve të shënuara në vend, brenda 24 orëve. Sipas mediave vendase,...

I dha dorën mjekut të infektuar me koronavirus, vetëizolohet Putin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është vetëizoluar pasi mjeku me të cilin shtrëngoi dorën një javë më parë ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Informacionin...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT