E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Forcohen euro dhe franga, dollari amerikan humbet pikë

Monedha europiane është forcuar këtë të enjte duke regjistruar një rritje të lehtë në raport me dje, teksa është blerë këtë mëngjes me 123.5 lekë dhe është shitur me 124 lekë.

Sipas kursit të këmbimit lokal, dollari amerikan ka shënuar një rënie prej 0.2 pikë në raport me ditën e mërkurë, duke u blerë mëngjesin e sotëm me 103.4 lekë dhe duke u shitur me 104.4 lekë.

Paundi britanik nuk ka pësuar luhatje të vlerës ditën e sotme, duke vijuar sërish edhe këtë mëngjes të blihet me 137.9 lekë dhe të shitet me 138.9 lekë sikurse edhe një ditë më parë.

Franga zvicerane ndërkaq, referuar tregut valutor vendas, ka fituar 0.3 pikë nga dita e djeshme duke u blerë këtë të enjte me 113.6 lekë dhe duke u shitur me 114.6 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...