E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

Emiratet e Bashkuara Arabe sjellin 460 çadra dimërore për t’prekurit nga tërmeti

Emiratet e Bashkuara Arabe vijojnë të japin ndihma për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Kësaj here Emiratet e Bashkuara Arabe kanë sjellë 460 çadra dimërore, për familjet në zonat rurale.

“Solidaritet anekënd botës pas tërmetit të 26 nëntorit. Emiratet e Bashkuara Arabe u janë bashkuar vendeve që po ndihmojnë në përballimin e pasojave të tërmetit, duke sjellë 460 çadra dimërore për të lehtësuar sadopak vështirësitë e familjeve të prekura në zonat rurale, të cilat e kanë të pamundur të strehohen nëpër hotele”, ka shkruar ministrja Xhaçka në profilin e saj.

Kujtojmë se Emiratet e Bashkuara Arabe dhanë 3 milion euro për të prekurit nga tërmeti, që goditi Shqipërinë në 26 nëntor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Më 25 prill bashkë për një besëlidhje të re, të ndalojmë shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë thirrje sërish që shqiptarët të bashkohen për të votuar në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Përmes një postimi...

Grenell sulmon Kurtin: Është anti-amerikan

Ish-i dërguari i Administratës së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të fundit të Albin Kurit rreth vendosjes së Ambasadës së Kosovës...

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...