E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Ekzekutimi në Elbasan, çfarë zbuluan kamerat e sigurisë

Zbardhen të tjera detaje lidhur me ekzekutimin e 39-vjeçarit, Emiljano Ramazani, mesditën e sotme në Elbasan.

Pas këqyrjes së kamerave të sigurisë, mësohet se në mjetin tip “Wolkswagen” e përdorur nga autorët kanë qenë 2 persona. Njëri prej tyre, rreth 25-30 vjeç, i cili ka qenë i maskuar ka qëlluar mbi Ramazani. Në pamjet e kamerës së sigurisë ai shihet se zbret nga makina dhe në rreth 2-3 minuta kryen aktin e rëndë.

Më pas ai shihet që të largohet rreth 15 metra nga vendi i atentatit, ku e priste makina. Mjeti largohet më pas me shpejtësi drejt aksit Elbasan – Papër, ku dhe u gjet mjeti i djegur i atentatorëve.

Makina rezultoi se ishte me targa të mbivendosura, të cilat ishin raportuar si të vjedhura disa ditë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...