E diel, 13 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu.

21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët Paulin Gjergji dhe Bujar Lika.

Vendimin për lirimin e tij e mori Gjykata e Kurbinit, e cila ka ndryshuar masën e sigurisë për të riun, duke vendosur masën “arrest shtëpie”.

Raportohet se masa e sigurisë për Tushën u ndryshua pas identifikimit dhe prangosjes së dy autorëve të dyshuar të kësaj ngjarje.

Të arrestuarit janë Eduart Lamaj, autori kryesor i ngjarjes, dhe Ilir Xhepaj, ndërsa në kërkim janë ende bashkëpuntorët Elson Alija dhe Klaudio Përkola.

Ndërkohë, vijojnë hetimet në lidhje me vrasjen e dyfishtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...