E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Bilanci/ Ulet sërish numri i viktimave në Itali

Italia ka regjistruar sërish një rënie të numrit të viktimave nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë shënuar 15 viktima. Ndërkohë që dje u shënuan 30 viktima. Kështu shkon në 34,914 numri total i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 në vendin fqinj.

Sa i përket rasteve të reja, në 24 orët e fundit është vënë re një rritje e numrit të të infektuarve. Sot u regjistruan 193 raste të reja duke e çuar në 242,149 numrin total të rasteve të regjistruara në Itali.

Nga Bergamo vjen lajmi më i mirë i ditës së sotme, ku nuk raportohet më asnjë person i shtruar në terapinë intensive të spitali “Papa Giovanni XXII” , 137 ditë rastit të parë.

Më shumë se 13 mijë raste me koronavirus janë ende aktive në shtetin fqinj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...

Artan Hoxha thirrje SPAK-ut: Jepi drejtim dosjes së ekzekutimit të Artan Santos

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme (SPAK) që të zbardhë ekzekutimin e Artan Santos, drejtuesin e bankës Credins, të...

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...