E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

VIDEO/ Rezultoi i infektuar një ditë më parë, Bolsonaro heq maskën para gazetarëve

Një ditë pasi doli pozitiv me koronavirus, presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka dalë në një lidhje live për mediat.

Ai ka pohuar edhe një herë se është në gjendje të mirë shëndetësore, duke theksuar se nuk asnjë arsye për të pasur frikë.

“Jam pozitiv. Nuk ka asnjë arsye frike. Kjo është jeta. Jeta vazhdon. Falënderoj Zotin për jetën time dhe rolin që më është dhënë për të vendosur të ardhmen e këtij kombi të madh që quhet Brazil ”, tha ai për gazetarët e pranishëm.

Pas kësaj, Bolsonaro është stepur disa hapa nga gazetarët dhe ka hequr maskën, si formë për të konfirmuar se është në gjendje shumë të mirë. Por me këtë veprim ai theu një nga masat më të rëndësishme anti-COVID.

“Vetëm shikoni fytyrën time. Unë jam mirë, jam mirë, faleminderit Zotit … Faleminderit të gjithë atyre që janë lutur për mua … dhe për ata që më kritikojnë, pa problem, të vazhdojnë të kritikojnë sa të duan”, shtoi ai.

Në mars, pasi Covid-19 shkaktoi viktimat e saj të para në Brazil, populisti i ekstremit të djathtë përdori deklaroi para kombit se edhe nëse do të infektohej do ta mposhte shpejt sëmundjen falë “prejardhjes së tij prej atleti”.

Brazili është vendi i dytë në botë pas SHBA-ve, më i prekur nga koronavirusi. Deri më tani vendi regjistron mbi 1,6 milionë raste infektimi dhe 67,113 viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...