E diel, 31 Maj, 2020
19 C
Tirana

“Edi is the guy”/ Rama dhe Vuçiç shëtisin rrugëve të Novi Sadit. Nuk mungojnë batutat (Video)

Më të lexuarat

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Ambasada Amerikane prezanton projektin për Shqipërinë, Manjani nxjerr prapaskenat

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka hedhur thumbin e radhës, pas publikimit nga Ambasada Amerikane në Tiranë të disa pamjeve për të ngritur sallën...

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 111 persona si pasojë e koronavirusit. Kësisoj, numri total i viktimave shkon në 33,340. Autoritetet përkatëse...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

PD: Të gjithë kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi deklaroi se një kryeministër normal do ta kishte shkarkuar menjëherë një drejtor policie që justifikon me prova të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Lëkundje tërmeti në Korçë

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në Korçë së fundmi. Raportohet se tërmeti me magnitudë 4.05 ballë i shkallës Rihter, ka pasur si epiqendër Libonikun e...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

Kryeministri Edi Rama, gjatë qëndrimit të tij në Serbi, u shfaq mbrëmjen e djeshme në shoqërinë e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç,  kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev dhe Ana Brnabiç, teksa dilnin për shëtitje në qytetin e Novi Sadit.

Në profilin e tij të “Instagram”-it, Vuçiç publikoi disa foto me liderët e tre shteteve të Ballkanit. Nga pamjet, ata dallohen të qetë, ndërsa nuk hezituan të lëshojnë batuta.

Në një moment, gazetarët iu drejtuan Vuçiçit, duke e pyteur se “Çfarë do të thotë ky takim për Ballkanin?”

Nga ana tjetër, presidenti serb shprehet: “Edi is the guy…”, duke ia lënë në këtë mënyrë fjalën Ramës. Ky i fundit e cilësoi “mahnitëse” faktin që ishin mbledhur të gjithë, në përpjekje për të çuar përpara atë që “është thënë shpeshherë në raste të ndryshme së bashku me miqtë tanë europianë”.

Kujtojmë se shefi i qeverisë mbërriti në Serbi ditën e djeshme, pasi këtë të enjte pritet të nënshkruhet marrëveshja e të ashtuquajturës “Shengen Ballkanik”.

Lexo edhe :   Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Bëhet fjalë për një marrëveshje bashkëpunimi për heqjen e barrierave për bizneset dhe lehtësimin e lëvizjes së njerëzve e shërbimeve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Arrestohen dhe gjobiten drejtuesit e mjeteve, Policia Rrugore “bën namin” gjatë javës

Policia Rrugore në Tiranë ka organizuar këtë javë kontrolle të dedikuara ndaj mjeteve dhe shkeljeve, që janë evidentuar si rrezik potencial për sigurinë në...

Ecuria javore e kursit të këmbimit/ Rënie e përgjithshme e valutave të huaja

Kjo javë ka qenë e qëndrueshme për valutën evropianë e cila e ka nisur javën në kuotën e 124.04 lekë dhe e ka mbyllur...

Humb jetën një 82-vjeçare tek Sanatoriumi, pas vdekjes rezultoi pozitive me koronavirus

Një 82-vjeçare e cila ka humbur jetën në Sanatorium, për shkak të problemeve të shumta shëndetësore, ka rezultuar me koronavirus pas vdekjesas. Ministria e Shëndetësisë...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

Daçiç: Vendimi i fundit i Kosovës është më i keq sesa masa 100% për mallrat

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, ka reaguar pas vendimit që u mor mbrëmë nga qeveria në detyrë e Kosovës. Kjo e fundit...
WhatsApp KONTAKTO TT