E hënë, 30 Mars, 2020
9 C
Tirana

Edhe pas 110 vjetësh, po njësoj

Lexo edhe ...

“Nuk shoh asnjë virus duke fluturuar”/Presidenti bjellorus tallet me masat kundër koronavirusit

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko është tallur me masat kufizuese të ndërmarra nga disa vende, si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Lukashenko qeshi kur i...

FOTO/Viktima më e re në Evropë, 14 vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 14-vjeçar nga Portugalia ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Adoleshenti nga provinca Ovar besohet të jetë personi me moshën më të re...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

Ish-ministri francez humb jetën nga koronavirusi

Ish-ministri francez, Patrick Devedjiani ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ishte prekur nga koronavirusi. Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 disa ditë më parë,...

Nga: Alfred Peza

Tërbimi i lidershipit të opozitës pasi Konferenca e Donatorëve për rimëkëmbjen e Shqipërisë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, siguroi 1.15 miliardë euro, të risjell ndërmend një situatë identike në një kohë të largët.

Mirë atëherë që ishim ende të pushtuar nga Turqia, po sot pse nuk po arrijmë që të çlirohemi dot nga Djalli?!

Mirë për Edi Ramën jo e jo, po si nuk folën një fjalë të mirë edhe për Shqipërinë xhanëm?!

Fatkeqësia është se as pas 110 vjetësh, nuk kemi ndryshuar. Ndaj shqiptari i thjeshtë sot mund të ndihet me udhëheqësit e vet në opozitë, si me beun e dikurshëm të këtyre rreshtave:

“Zemëra më qante dhe thashë me veten time:

-T’u thaftë goja, more beu ynë.
Të plastë koka, more beu ynë.
Të paskan lënë mënt, more beu ynë!
Qënke veshgjatë, more beu ynë!
Qenke tyrk, more beu ynë.
Qenke xhonturk, more beu ynë.
Në klub të shqiptarëvet na the si duhet të sillet Turqia që të shpëtojë nga rreziku i sotmë dhe të rrojë për jetë;
PO PSE S’FOLE NJË FJALË PËR SHQIPËRINË?”

“Klubi i Selanikut”- ANDON ZAKO ÇAJUPI, 1909.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Nuk shoh asnjë virus duke fluturuar”/Presidenti bjellorus tallet me masat kundër koronavirusit

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko është tallur me masat kufizuese të ndërmarra nga disa vende, si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Lukashenko qeshi kur i...

FOTO/Viktima më e re në Evropë, 14 vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 14-vjeçar nga Portugalia ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Adoleshenti nga provinca Ovar besohet të jetë personi me moshën më të re...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

Ish-ministri francez humb jetën nga koronavirusi

Ish-ministri francez, Patrick Devedjiani ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ishte prekur nga koronavirusi. Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 disa ditë më parë,...

VIDEO/Salianji “thumbon” Ramën, rendit koncesionet me vlerë milionëshe

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka thumbuar kryeministrin Rama në lidhje me koncesionet që kushtojnë miliona euro. Përmes një videoje të postuar në Facebook, Salianji rendit...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT