Kryesore

E ngarkuara me punë e SHBA ‘kokë më kokë’ me Metën në Presidencë

               Publikuar në : 10:15 - 13/06/19 M. S

E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses-Ones, ka nisur një takim me kreun e shtetit, Ilir Meta në Presidencë.

Takimi mes palëve vjen në kulmin e një përplasje të fortë politike në Shqipëri midis kryeministrit Rama, dhe Presidentit të Republikës Ilir Meta, pas shtyrjes së zgjedhjeve të 30 qershorit nga kreu i shtetit.

Meta i shqetësuar, nis takimet e papritura ( Ja me kë do ulet sot në tavolinë kreu i shtetit)

Sot në Kuvend, në orën 12:00, Edi Rama ka lajmëruar se do të flasë për këtë çështje, ndërkohë që PS ka paraqitur një mocion dhe rezolutë kundër Presidentit.

Zbardhet SMS-ja urgjente e Ramës për socialistët. Blindohet Kuvendi, gardh metalik e tela me gjemba

Po sot, në orën 17:00, Presidenti Ilir Meta ka njoftuar mbajtjen e një konference shtypi.

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT