E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

“Dokrrat me çipa janë qesharake”, Rama: Unë do e bëj vaksinën

Pak çaste më parë, kryeministri Edi Rama zbuloi orarin kur do nisë vaksinimi, ndërsa ka garantuar se vaksina është e garantuar. I pranishëm në ambientet e stadiumit Air Albania, ku dhe do të kryhet vaksinimi anti-Covid, kreu i qeverisë garantoi se Shqipëria nuk është mbrapa vendeve europiane. Në deklaratën për media, ai tha se do të bëjë vaksinën, për të treguar se ajo është e sigurtë, duke hedhur poshtë ato që i cilësoi si përralla për futje çipash.

“Nuk jemi prapa vendeve europiane për vaksinimin, kjo paketë e parë është dhuratë, nuk është e blerë. Dozat e kësaj jave janë të pakta. Do japim një kontribut për infektivin e Prishtinës. Ministrja është në kontakt me homologun.

Pasnesër do të bëjmë publik me pamje vendin, mënyrën e ruajtjes dhe të gjithë procesin në mënyrë që të jemi transparentë. Në këtë luftë, që prej fillimit nuk jemi prapa askujt.

Unë do e bëj vaksinimin, për të dhënë provën e qartë, që vaksina jo vetëm është e sigurtë, dhe për të lënë pas dokrrat me çipa e transformimet në viking e aziatikë, që janë qesharake”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...