E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Rama tallet me gazetarët: Vaksinën do e transportojmë me kuaj e mushka

Kryeministri Rama ka dhënë detaje sot në lidhje me procesin e vaksinimit. Teksa ndodhet në stadiumin Air Albania, bashkë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjes së gazetarëve, në lidhje me vaksinën anti-Covid.

Pyetjes së një gazetareje lidhur me çmimin e vaksinës dhe mënyrës si do të transportohet, Rama iu përgjigj me ironi, duke thënë se do transportohet me “kuaj e mushka”. Ai tha se vaksina ka një çmim standart për të gjithë vendet që janë të interesuara ta marrin. Rama shtoi më tej se e ka të ndaluar për të zbuluar çmimin, dhe se nuk mund të negociohet për të patur ulje në çmimin e vaksinës ndaj pandemisë.

“Ka çmim unik për të gjitha vendet, nuk negocion me asnjë vend, është çmim konfidencial. Për një periudhë 2-3 mujore, situata do të qetësohet. Më shumë nuk them dot.

Transportin do e bëjmë me kuaj, me mushka, me ça do të jetë. Keni parë ndonjë kompani që shet dhe të merr përsipër transportin? Ça janë këto pyetje!”, tha Rama.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...