E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, ja si pritet Jonida Maliqi në Izrael

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë me datë 16 maj në Eurovision me këngën “Ktheju Tokës”.

Aktualisht këngëtarja ndodhet në Izrael, ndërkohë pasi ka mbërritur ne aeroport ajo është surprizuar nga disa fansa të cilët i kanë kërkuar të bëjnë foto me të.

Maliqi i ka shpërndarë këto moment emocionuese për të, edhe me ndjekësit e saj në “Instagram”.

Kujtojmë se ditën e djeshme, një website i cili ka në fokus të rejat nga Eurovision-i, “wiwibloggs.com”, ka bërë një sondazh për performancën më të mirë live dhe këngëtarja shqiptare është renditur e dyta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...