E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

Nëna ‘mostër’, shiti djalin 2500 dollarë për të paguar një borxh droge

Një grua  nga Teksasi shiti djalin e saj shtatëvjeçar për 2.500 dollarë për të paguar një borxh droge. Ajo është dënuar me gjashtë vjet burg. Esmeralda Garza, u deklarua fajtore për tri akuza, shitjen e fëmijë, pastrimin e parave dhe planifikimin për shitjen e fëmijëve të tjerë.

Hetuesit thanë se Garza kishte planifikuar gjithashtu të shiste vajzat e saja, dy dhe tre vjeçare. Departamenti i Sigurisë Publike i Teksasit e zbuloi  djalin e Garzës në një shtëpi në Corpus Christi, gjatë ekzekutimit të një urdhër-kërkimi për drogë, në qershor 2018.

“Një grua në shtëpi u tha autoriteteve se kishte blerë djalin nga Garza për 2.500 dollarë”, sipas ‘USA Today’. Garza pastaj u tha hetuesve se ajo dhe i dashuri i saj kishin borxhe  droge dhe ia dhanë fëmijën një gruaje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...