“Do i kthejmë në shtëpitë e reja”, Rama jep lajmin e mirë

Procesi i rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, nuk ka ndalur.

Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet e shtëpisë së re të familjes Domi.

Kryeministri Rama thotë se qeveria është e përkushtuar, për t’i kthyer sa më parë të gjithë në shtëpi të reja.

Kjo familje tashmë do të festojë Vitin e Ri në shtëpinë e re. Kujtojmë se nga tërmeti shkatërrimtar i nëntorit të vitit të kaluar humbën jetën 51 persona, 913 të tjerë u plagosën dhe 17.000 persona u zhvendosën nga banesat e tyre.

Statusi

MIRËMËNGJES

dhe me shtëpinë e re të familjes Domi, të rilindur pas tërmetit të 26 nëntorit, si edhe me përkushtimin për t’i kthyer sa më parë të gjithë në shtëpi të reja, ju uroj një ditë të mbarë.