E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Do i kthejmë në shtëpitë e reja”, Rama jep lajmin e mirë

Procesi i rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, nuk ka ndalur.

Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet e shtëpisë së re të familjes Domi.

Kryeministri Rama thotë se qeveria është e përkushtuar, për t’i kthyer sa më parë të gjithë në shtëpi të reja.

Kjo familje tashmë do të festojë Vitin e Ri në shtëpinë e re. Kujtojmë se nga tërmeti shkatërrimtar i nëntorit të vitit të kaluar humbën jetën 51 persona, 913 të tjerë u plagosën dhe 17.000 persona u zhvendosën nga banesat e tyre.

Statusi

MIRËMËNGJES

dhe me shtëpinë e re të familjes Domi, të rilindur pas tërmetit të 26 nëntorit, si edhe me përkushtimin për t’i kthyer sa më parë të gjithë në shtëpi të reja, ju uroj një ditë të mbarë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....