E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

“Do dalësh në 4:30 të lyesh shkallën”/ Shkullaku: Më erdhi keq për Veliajn

Gazetari Armand Shkullaku ka komentuar “përplasjen” mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj këto ditë, veçanërisht kur vizituan familjen Lala në banesën e tyre të re. Në një moment, kreu i qeverisë i kërkoi Veliajt që të dilte të nesërmen që në 4:30 nga shtëpia e të lyejë shkallët e pallatit.

I ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion”, Shkullaku u shpreh se i erdhi keq për Veliajn në atë moment. Ndërsa e konsideroi akoma më të rëndë kur mohoi që ato fjalë i ishin adresuar atij.

“Për herë të parë më erdhi keq për Veliajn, ajo që bëri pastaj Veliaj që doli në Top Channel dhe tha se nuk e kishte me mua e kishte me administratorin e pallatit është më e rëndë akoma. Dhe dinjiteti njerëzor ka një kufi, të paktën ta kalonte në heshtje”, tha Shkullaku.

Po ashtu, daljet publike në media të kryeministrit i kanë komentuar edhe analistë të tjerë:

Andi Bejtja: Siç e ka thënë dhe Lubonja, Rama sillet njësoj si në dasmë si në mort, po ta shikojë njeri pas 30 viteve këto video do duket sikur s’ka pasur asnjë viktimë nga tërmeti. Këto humore mund t’i duken dikujt të lezetshme, por janë katastrofë. Kjo situatë nuk besoj se i ka sjellë avantazh. Nëse këto shqiptarëve iu duken normale, ai është i turpshëm. Dhe në fund të këtyre videove, ai merret me mediat.

Mustafa Nano: Fajin nuk e ka Rama, por televizionet që e transmetojnë. Ai do dali i favorizuar nëse për disa muaj do ketë rezultate konkrete të kapërcimit të këtij momenti dramatik. Ramës unë i jap vetëm një meritë, në planin e sensibilizimit ndërkombëtar ka ditur të punojë. E kemi parë tek RAI, e kemi parë në Turqi. Kemi parë Macron, këtu i njoh merita. Në sjelljen e brendshme mua më duket bezdisëse.

Lexo edhe :   Rama kritikon BE-në nga Brukseli: Na zhgënjyet me shpërndarjen e vaksinave
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...

Iu gjetën 250 mijë euro dhe 16 mln lekë, gjykata liron mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit, (GJKKO) ka liruar mjekun kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti. Apeli ka shfuqizuar vendimin e mëparshëm atë...

COVAX do të shpërndajë 237 milion doza vaksinash në 142 shtete

Përfaqësues të programit të ndarjes së vaksinave COVAX thanë të martën se do të shpërndajnë 237 milion doza të AstraZeneca në 142 vende deri...