E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Dje nuk u shënua asnjë viktimë, si paraqitet gjendja sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 137 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Kështu shkon në 9,547 numri total i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vendin fqinj.

Numri më i madh i rasteve të reja është regjistruar në Shkup-64 raste, Shtip-19 raste si dhe në Strugë 14 raste. Qytetet tjera kanë më pak se 10 të infektuar.

Sipas autoriteteve vendase, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 10 viktima nga koronavirusi. Kujtojmë se ditën e djeshme nuk u shënua asnjë viktimë nga COVID-19 brenda ditës, ndërsa sot numri është mjaft i lartë.

Deri më tani, në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 442 persona nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 131 pacientë, duke e çuar në 5071 numrin e të shëruarve në total.

Pesë viktima janë nga Shkupi, 2 nga Kumanova, 1 nga Tetova, 1 nga Radovishi dhe 1 nga Gostivari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Varianti i ri i Covid pranë Shqipërisë, identifikohet rasti i parë në Maqedoni

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...