E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

“Djali biond i suedezit”, Ermal Fejzullahu i përgjigjet Olti Currit

Një koment i këngëtarit Ermal Fejzullahu ka bërë bujë, duke sjellë reagime të shumta. Bëhet fjalë për një koment në foton e Faton Shoshit, i cili është konsideruar si racist.

“Thuj let kesh pak se s’po dihet qka është!”, shkaktoi menjëherë reagime të shumta nga ndjekësit, të cilët e konsideronin shkrimin si racist ndaj Këshilltarit dhe Ndihmësit Personal të Presidentit të Gambias.

Ndër këto reagime, ka qenë edhe ai i blogerit Olti Curri, i cili e ka ironizuar këngëtarin.

“Ça po më shohin sytë. Ermal Fejzullahu, djali bjond i suedezit bardhosh dhe sykaltër Sabri Fejzullahu, bën batutë për ngjyrën e errët të lëkurës dikujt! Tani ka mbetur të komentoj unë të shëndoshët: o bol …”, shkruan Curri duke kritikuar këngëtarin shqiptar.

Ky i fundit ka vendosur që të reagojë në lidhje me këtë postim, ku lë të kuptohet se komenti kishte të bënte me qëndrimin në fjalë të personit në foto dhe aspak me ngjyrën e tij.

“Të kuptuarit e batutave është një aftësi në vete! Përpiqu të kuptosh se ngjyra e lëkurës, në të cilën ti vë theks, asnjëherë nuk është batutë, është racizëm. Unë racist nuk kam qenë ndonjëherë. Që të jesh më afër kapjes së batutës shiko qëndrimin e protagonistëve në foto!”, komenton Ermali në postimin e Currit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...

Korçë/ Mbytet një person në rezervuarin e Gjançit, nuk dihet identiteti

Një person ende i paidentifikuar është gjetur i mbytur në rezervuarin e Gjançit. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po merr në pyetje banorët...