Politikë

PD: Futemi në zgjedhje vetëm më një kusht

               Publikuar në : 11:20 - 16/04/19 Enno

Sekretari për marrëdhëniet me jashtë në PD, Gert Bogdani është shprehur se kushti i vetëm që Partia Demokratike të futet në zgjedhjet lokale është largimi i kryeministrit Rama.

“PD e ka bërë të qartë se nuk mund të ketë zgjedhje me zotin Rama Kryeministër, i ka dhënë provat se zgjedhjet i vjedh”, deklaroi ai.

I pyetur se nëse PD është e gatshme të gjej një kompromis, Bogdani është përgjigjur: “Të marrim pjesë në zgjedhje dhe të vazhdojmë rrugën siç duhet të jetë në një Shqipëri normale dhe në një sistem normal demokratik.

Nëse do të jenë në tavolinën e diskutimit dhe këto diskutime shkojnë mirë, regjistrimi do të ishte një shprehje e vullnetit. Patjetër që kompromisi është shumë i rëndësishëm dhe kompromisi zgjidh krizat.”

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT