Aktualitet

Dhoma e Avokatisë dhuron fond për të prekurit nga tërmeti


               Publikuar në : 18:13 - 02/12/19 M D

Tërmeti që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit ka sjellë humbje e dëme të mëdha dhe të gjithë janë solidarizuar me këtë tragjedi.

Gazetari i “Report Tv”, Arsen Rusta, ka bërë të ditur se Komiteti Drejtues i Dhomës së Avokatisë ka dhënë ndihmën e tij për të prekurit nga tërmeti 6.3 ballë.

Sipas Rustës, si ndihmë për dëmet e shkaktuara nga lëkundjet e fuqishme, Komiteti ka ofruar një shumë prej 10.000 eurosh.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT