E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Dhjetëra policë dynden në Sarandë, ish-deputetja: Po dhunojnë qytetarët

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Nada Meçoparaj ka akuzuar policinë e shtetit se ka shkelur ligjin. Me anë të një video të shpërndarë në Facebook, ajo shprehet se forca të shumta policie kanë ndërhyrë në një sipërmarrje në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas ish-deputetes, policia ka shkuar pa asnjë urdhër apo vendim nga gjykata.

Në video dëgjohet teksa një nga qytetarët i kërkojnë informacione policisë se për çfarë kanë shkuar. Dhe përgjigjja e vetme e një efektivi është se kanë shkuar për të zbatuar vendimin për të boshatisur plazhet e paligjshme. Por, kur qytetari i kërkon të shohë vendimin, policia i kërkon të largohet familjarëve.

Sipas ish-deputetes, pas ndërhyrjes me forcë të policisë, disa prej familjarëve janë lënduar dhe kanë shkuar në spital.

Postimi i plotë

Ora 4.30 e mengjesit. Pa nje vendim institucional. Me forca te shumta policore. Kjo eshte nderhyrja brutale e banditeve te veshur me uniforme kunder njerezve punetore dhe sipermarresve ne Sarande, ne kulmin e sezonit turistik.
Familjaret njoftojne se ka te plagosur dhe te shtruar ne spital pas nderhyrjes me force te policise. Sic do shikoni ne video kunder kembenguljes se pronareve se do te terhiqen por duan te shohin nje vendim.
Naten pa pritur nje vendim gjykate, sepse keta jane edhe gjykata edhe policia. Sepse keta jane Harbute dhe Hajdute!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...